Berivan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Berivan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Berivan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Berivan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Berivan İsmi Kuran’da Var Mı?

Berivan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Berivan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Berivan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Berivan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Berivan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Sponsorlu Bağlantılar

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Berivan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Berivan ismi Arapça kökenli değil, Kürtçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Berivan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Berivan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Berivan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Süt sağan köylü kızı.
  2. Dağ çiçeği. Kayalık yerlerde yetişen ve etrafında hiçbir bitkinin yaşamasına izin vermeyen bir bitki türü.
Sponsorlu Bağlantılar

Berivan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Berivan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Berivan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Berivan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here