Duru İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Duru ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Duru ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Duru ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Duru İsmi Kuran’da Var Mı?

Duru ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Duru isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Duru ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Duru İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Duru isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Sponsorlu Bağlantılar

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Duru isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Duru ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Duru İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Duru isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Duru isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Bulanık olmayan, temiz, berrak, saf.
Sponsorlu Bağlantılar

Duru isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Duru isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Duru isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Duru isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here