Hiranur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Hiranur ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Hiranur ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Hiranur ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Hiranur İsmi Kuran’da Var Mı?

Hiranur ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Hiranur isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Hiranur ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Hiranur İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Hiranur isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Sponsorlu Bağlantılar

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Hiranur isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Hiranur ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmemektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Hiranur İsminin Dini Anlamı Var Mı?

O zaman Hiranur isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Mekke ’ de bulunan Hira Dağı (Cebel-i Nur). Hz. Muhammed (s.a.a)’e ilk vahiy bu dağda iken gelmiş ve Cebrâil isimli vahiy meleğini ilk defa bu dağda gerçek haliyle görmüştür.
Sponsorlu Bağlantılar

Hiranur isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Hiranur isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Hiranur isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Hiranur isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here