Nil İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Nil ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Nil ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Nil ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

Nil İsmi Kuran’da Var Mı?

Nil ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Nil isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Nil ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Nil İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Nil isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Nil isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Nil ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Nil İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Nil isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Nil isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Mavi, lacivert.
  2. Mısır’dan geçip Akdeniz’e dökülen nehir.

Nil isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Nil isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Nil isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Nil isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here