Reyyan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0
Sponsorlu Bağlantılar

Reyyan İsmi Kuran’da Var Mı?

Reyyan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Reyyan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Reyyan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayrıca bkz: Reyyan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Reyyan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

 Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Reyyan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Reyyan ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar

Reyyan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Reyyan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Reyyan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Suya kanmış, suya doymuş.
Sponsorlu Bağlantılar

Reyyan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Reyyan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Reyyan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Reyyan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here