Abdülkadir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Abdülkadir İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Abdülkadir ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Abdülkadir ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Abdülkadir isminin anlamını, analizini ve Abdülkadir ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Abdülkadir İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Abdülkadir ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Abdülkadir isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Abdülkadir ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Abdülkadir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Abdülkadir isminin dini anlamı var mı yok mu diye incelediğimizde dini anlamlar içerdiğini görmekteyiz. Bu dini anlamlar ise şöyledir;

  1. Kudretli ve güçlü olan Tanrı’nın kulu.

Abdülkadir isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Abdülkadir isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here