Kategoriler
Blog

Abdülkadir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Abdülkadir ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Abdülkadir ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Abdülkadir ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Abdülkadir İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Abdülkadir ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Abdülkadir isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Abdülkadir ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Abdülkadir İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Abdülkadir isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Abdülkadir isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Abdülkadir ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Abdülkadir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Abdülkadir isminin dini anlamının ne olduğuna bakalım;

  1. Kudretli ve güçlü olan Allah’ın kulu.

Abdülkadir isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Abdülkadir isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Abdülkadir isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Abdülkadir isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog