Kategoriler
Blog

Abdurrahman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Abdurrahman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Abdurrahman ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Abdurrahman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Abdurrahman İsmi Kuran’da Var Mı?

Abdurrahman ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Abdurrahman isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Abdurrahman ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Abdurrahman İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Abdurrahman isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Abdurrahman isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Abdurrahman ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak Kuran’da geçmez. Ancak Rahman ismi Kuran’da bir çok ayette geçer.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Abdurrahman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Abdurrahman isminin dini anlamının ne olduğuna bakalım;

  1. Rahmet sahibi olan Allah’ın kulu.

Abdurrahman isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Abdurrahman isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Abdurrahman isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Abdurrahman isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).Abdurrahman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Abdurrahman ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Abdurrahman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog