Kategoriler
Blog

Acar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Acar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Acar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Acar İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Acar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Acar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Acar isminin anlamını, analizini ve Acar ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Acar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Acar ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Acar isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Acar ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Acar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Acar isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Acar isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

 1. Kuvvetli, güçlü, dinç.
 2. Çevik, atılgan, kabına sığmaz.
 3. Gözü pek, yiğit, cesur, kabadayı, yılmaz,
 4. Hoş, sevimli yüzlü (kimse).
 5. Yeni.
 6. Taze.
 7. Şişman, etli, semiz.
 8. Çalışkan, becerikli.
 9. Açıkgöz, zeki.
 10. Çapkın.
 11. Bir çeşit zehirli ot.

Acar isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Acar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog