Kategoriler
Blog

Adile İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Adile ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Adile ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Adile ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Adile İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Adile ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Adile isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Adile ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Adile İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Adile isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Adile isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Adile ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Adile İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Adile isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Adile isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Doğruluktan ayrılmayan kimse.
  2. Adaletli.
  3. Hakka uygun, haklı.

Adile isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Adile isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Adile isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Adile isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog