Adnan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Adnan İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Adnan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Adnan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Adnan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Adnan İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Adnan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Adnan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Adnan ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Adnan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Adnan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Adnan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Bir yere yerleşip ikamet eden, mukim.

Adnan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Adnan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Adnan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Adnan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here