Alara İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Alara İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Alara ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Alara isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Alara İsminin Anlamı ve Analizi

Alara isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Alara isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Alara ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Alara İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Alara ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Alara isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Al + ara. Al=Kırmızı, ara=bezeyen, süsleyen , Kırmızı süs anlamında bir tamlama.
  2. Sabahın ilk ışıkları.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Alara isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Alara isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here