Kategoriler
Blog

Alisa İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Alisa ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Alisa ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Alisa ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Alisa İsmi Kuran’da Var Mı?

Alisa ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Alisa isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Alisa ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Alisa İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Alisa isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Alisa isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Alisa ismi Arapça kökenli değil, Yunanca kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Alisa İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Alisa isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Alisa isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Asil soydan olan.
  2. Güzel.

Alisa isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Alisa isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Alisa isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Alisa isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog