Alisa İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Alisa İsmi Kuran’da Var Mı?

Alisa ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Alisa isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Alisa ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Alisa İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Alisa isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Alisa isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Alisa ismi Arapça kökenli değil, Yunanca kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Alisa İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Alisa isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Alisa isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Asil soydan olan.
  2. Güzel.

Alisa isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Alisa isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Alisa isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Alisa isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here