Kategoriler
Blog

Altan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Altan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Altan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Altan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Altan İsmi Kuran’da Var Mı?

Altan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Altan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Altan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Altan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Altan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Altan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Altan ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Altan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Akın isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Akın isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kızıl tan. Sabahın güneş doğarkenki zamanı.
  2. Hakan, sultan, padişah. Hakanlara verilen unvan.

Altan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Altan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Altan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Altan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog