Kategoriler
Blog

Ammar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Ammar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Ammar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Ammar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Ammar İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Ammar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ammar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ammar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ammar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Ammar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ammar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Ammar ismi Arapça kökenli bir isim olmasına rağmen Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Ammar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ammar isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ammar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Memur eden.
  2. Bayındırlaştıran, imar eden.

Ammar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ammar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ammar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ammar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog