Aras İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Aras İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Aras ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Aras isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Aras İsminin Anlamı ve Analizi

Aras isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Aras isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Aras ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Aras İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Aras ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Aras isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Kendisininmiş gibi sahip çıkılan, bulunmuş mal.
  2. Doğu Anadolu’da bir ırmak, Aras nehri.
  3. Kalın Yün, At kılı anlamında.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Aras isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Aras isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here