Kategoriler
Blog

Arif İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Arif ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Arif ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Arif ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Arif İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Arif ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Arif isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Arif ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Arif İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Arif isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Arif isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Arif ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Arif İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Arif isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Arif isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Çok anlayışlı ve sezgili kimse.
  2. Bilgi sahibi, bilen, bilgili, irfan sahibi.

Arif isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Arif isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Arif isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Arif isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog