Kategoriler
Blog

Arife İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Arife ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Arife ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Arife ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Arife İsmi Kuran’da Var Mı?

Arife ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Arife isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Arife ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Arife İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Arife isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Arife isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Arife ismi Arapça kökenli bir isim olmasına karşın Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Arife İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Arife isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Arife isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Bilen, bilgili.
  2. Belirli bir günün, olayın bir önceki günü veya ona yakın günler.

Arife isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Arife isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Arife isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Arife isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog