Kategoriler
Blog

Arman İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Arman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Arman ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Arman İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Arman ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Arman ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Arman isminin anlamını, analizini ve Arman ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Arman İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Arman ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Arman isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Arman ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Arman İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Arman isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Arman isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Dürüst, doğru, güvenilir kimse.
  2. İstek.
  3. Özlem.

Arman isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Arman isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog