Kategoriler
Blog

Armine İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Armine ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Armine ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Armine ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Armine İsmi Kuran’da Var Mı?

Armine ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Armine isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Armine ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Armine İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Armine isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Armine isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Armine ismi Arapça kökenli değil, İbranice kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Armine İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Armine isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Armine isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. İbranice isim. (bkz. Emine).
  2. İnanılır, güvenilir.
  3. Sakıncasız, tehlikesiz.
  4. Yüreğinde korku olmayan, korkusuz.

Armine isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Armine isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Armine isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Armine isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog