Arslan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Arslan İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Arslan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Arslan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Arslan isminin anlamını, analizini ve Arslan ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Arslan İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Arslan ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Arslan isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Arslan ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Arslan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Arslan isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Arslan isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Kedigillerden, Afrika’da ve Asya’da yaşayan, erkekleri yeleli, yırtıcı, uzunluğu 160 cm, kuyruğu 70 cm ve ucu püsküllü, çok koyu sarı renkli güçlü bir memeli türü.
  2. Gürbüz, yiğit adam.

Arslan isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Arslan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here