Arya İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Arya İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Arya ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Arya isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Arya İsminin Anlamı ve Analizi

Arya isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Arya isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Arya ismi, Hint kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Arya İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Arya ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Arya isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Arya, opera eserinde, solistlerden birinin orkestra eşliğinde söylediği, genellikle kendi içinde bütünlüğü olan şarkı. Üç bölümlü şarkı formundan oluşan eşlikli solo ses yazılmış sahne şarkısıdır.
  2. M.Ö.1800’lü yıllarda İç Asya çevresinden Hindistan’a gelen bir topluluk

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Arya isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Arya isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here