Arzu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Arzu İsmi Kuran’da Var Mı?

Arzu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Arzu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Arzu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Arzu İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Arzu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Arzu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Arzu ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Arzu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Arzu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Arzu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. İstek, dilek.
  2. Heves.

Arzu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Arzu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Arzu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Arzu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here