Asil İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Asil İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Asil ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Asil ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Asil isminin anlamını, analizini ve Asil ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Asil İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Asil ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Asil isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Asil ismi Arapça kökenli bir isimdir ancak yine de Kuran’da geçen isimlerden birisi değildir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Asil İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Asil isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Asil isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Soylu.

Asil isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Asil isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here