Asu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Asu İsmi Kuran’da Var Mı?

Asu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Asu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Asu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Asu İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Asu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Asu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Asu ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Asu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Asu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Asu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Yaramaz, haşarı çocuk.

Asu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Asu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Asu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Asu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here