Ayaz İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Ayaz İsmi Kuran’da Var Mı?

Ayaz ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ayaz isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ayaz ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ayaz İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Ayaz isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ayaz isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Ayaz ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Ayaz İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ayaz isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ayaz isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Duru ve sakin havada çıkan kuru soğuk.
  2. Açık, bulutsuz hava.
  3. Aydınlık, ışık.
  4. Mehtap.

Ayaz isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ayaz isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ayaz isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ayaz isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here