Kategoriler
Blog

Ayla İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Ayla ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Ayla ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Ayla ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Ayla İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Ayla ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Ayla isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Ayla ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Ayla İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Ayla isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Ayla isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Ayla ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Ayla İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Ayla isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Ayla isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ayın ve bazı yıldızların dolayındaki ışık çevresi, ay ağılı, hale.
  2. Bazı kutsal kişilerin başı etrafında gösterilen ışık çevresi.

Ayla isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Ayla isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Ayla isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Ayla isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog