Aynur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Aynur İsmi Kuran’da Var Mı? Hangi Ayetlerde Geçer?

Aynur ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Aynur isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Aynur ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Aynur İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Aynur isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Aynur isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Aynur ismi Arapça kökenli değil, Arapça ve Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçen isimlerden birisi olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Aynur İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Aynur isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Aynur isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ay ışığı.

Aynur isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Aynur isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Aynur isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Aynur isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (Örneğin; Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here