Kategoriler
Blog

Aysel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Aysel ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Aysel ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Aysel ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Aysel İsmi Kuran’da Var Mı?

Aysel ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Aysel isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Aysel ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Aysel İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Aysel isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Aysel isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Aysel ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Aysel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Aysel isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Aysel isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ay gibi parlak, ışıklı, güzel.
  2. Bol ışık saçan, ay.
  3. Ay’ın en parlak zamanında doğan.

Aysel isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Aysel isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Aysel isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Aysel isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog