Kategoriler
Blog

Aysima İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Aysima ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Aysima ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Aysima ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Aysima İsmi Kuran’da Var Mı?

Aysima ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Aysima isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Aysima ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Aysima İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Aysima isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Aysima isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Aysima ismi Arapça ve Türkçe kökenli bir isimdir ve Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Aysima İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Aysima isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Aysima isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Çehresi, yüzü ay gibi parlak, nurlu, ışıklı, kutlu, uğurlu olan.

Aysima isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Aysima isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Aysima isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Aysima isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog