Bade İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Bade İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Bade ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Bade isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Bade İsminin Anlamı ve Analizi

Bade isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Bade isminin Kuran’da geçtiğini yaptığımız detaylı incelemeler sonucunda görmüş olduk. Arapça kökenli bir isim olan Bade isminin, Kur’an-ı Kerim’de hangi ayetlerde geçtiğine bakalım;

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Bade İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bade ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Bade isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Şarap, içki.
  2. Tasavvuf edebiyatında “Aşk” manasında da kullanılır.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Bade isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Bade isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here