Baha İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Baha ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Baha ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Baha ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Sponsorlu Bağlantılar

Baha İsmi Kuran’da Var Mı?

Baha ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Baha isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Baha ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Baha İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Baha isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Baha isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Baha ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Sponsorlu Bağlantılar
kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Baha İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Baha isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Baha isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Arapça: Güzellik, zariflik.
  2. Arapça: Parıltı.
  3. Farsça: Kıymet, değer, paha.

Baha isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Baha isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Baha isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Baha isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here