Kategoriler
Blog

Bahar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Bahar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Bahar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Bahar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Bahar İsmi Kuran’da Var Mı?

Bahar ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bahar isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bahar ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bahar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Bahar isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bahar isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Bahar ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Bahar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bahar isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bahar isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kuzey yarım kürede 21 Martta gündüz gece eşitliğiyle başlayarak 22 Haziranda gün dönümü ile biten, kış ve yaz arasındaki mevsim.
  2. Bu mevsimde açan çiçekler ve yapraklar.
  3. Gençlik çağı.

Bahar isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bahar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bahar isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bahar isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog