Kategoriler
Blog

Bahtiyar İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Bahtiyar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Bahtiyar ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Bahtiyar İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Bahtiyar ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Bahtiyar ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Bahtiyar isminin anlamını, analizini ve Bahtiyar ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Bahtiyar İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Bahtiyar ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Bahtiyar isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Bahtiyar ismi Farsça kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Bahtiyar İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bahtiyar isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Bahtiyar isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Mutlu.

Bahtiyar isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Bahtiyar isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog