Bayram İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Bayram İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Bayram ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Bayram ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Bayram isminin anlamını, analizini ve Bayram ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Bayram İsminin Anlamı ve Analizi

Peki Bayram ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Bayram isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Bayram ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Bayram İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bayram isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Bayram isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Ulusal veya dinsel bakımdan önemi olan, kutlanan gün.
  2. Sevinç, neşe.

Bayram isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Bayram isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here