Kategoriler
Blog

Bedia İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Bedia ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Bedia ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Bedia ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Bedia İsmi Kuran’da Var Mı?

Bedia ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bedia isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bedia ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bedia İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Bedia isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bedia isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Bedia ismi Arapça kökenli bir isim olduğu halde Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen kız isimleri

Bedia İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Bedia isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bedia isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Beğenilen, değeri bilinen yeni şey.
  2. Estetik değeri yüksek olan sanat eseri.

Bedia isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bedia isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bedia isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bedia isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

“Bedia İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?” için bir yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog