Kategoriler
Blog

Bedirhan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Bedirhan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Bedirhan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Bedirhan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Bedirhan İsmi Kuran’da Var Mı?

Bedirhan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bedirhan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bedirhan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bedirhan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Bedirhan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bedirhan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Bedirhan ismi Arapça kökenli ve Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Bedirhan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Bedirhan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bedirhan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Dolunay gibi güzel olan hükümdar.
  2. İleri görüşlü, aydın lider.

Bedirhan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bedirhan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bedirhan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bedirhan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog