Kategoriler
Blog

Begüm İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Begüm ismi Kuran’da var mı yok mu diye merak edenler için araştırdık. Begüm isminin Kuran’daki anlamını ve dini anlamını detaylı bir şekilde inceliyoruz. Kuran-ı Kerim’de Begüm isminin hangi sure ve ayetlerde geçtiğini öğrenelim.

Begüm İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Begüm ismi yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de yer alıyor mu diye bakmadan önce Begüm isminin anlamını öğrenmek, detaylı analizini yapmak ve ilginç bilgiler öğrenmek isteyenler aşağıdaki linke tıklayabilirler.

Ayrıca bkz: Begüm İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Begüm isimi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu?

Yaptığımız incelemeler sonucunda Begüm isminin Kuran-ı Kerim’de yer almadığını gördük. Arapça kökenli bir isim olmayan Begüm ismi, Türkçe kökenli bir isimdir. Bu nedenle Kuran’da geçme ihtimali de bulunmuyor.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Begüm İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Begüm ismini kontrol ettiğimizde dini açıdan herhangi bir anlamı olmadığını gördük. Begüm isminin genel olarak anlamları ise aşağıdaki gibidir;

  1. Hanım, hanımefendi.
  2. Hint prenseslerine verilen unvan.
  3. Kadın hükümdar, prenses. Doğu Türk hükümdarlarının harem ve kızlarına isim olarak verilirdi.

Eğer bizim yanıldığımızı düşünüyorsanız ve Begüm isminin Kuran’da geçtiğini düşünüyorsanız, bize Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bildirin, bizde yanlışımızı düzelterek yazıyı yeniden güncelleyelim.

NOT: Begüm isminin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi bu ismin güzel isim yada kötü isim olduğunu göstermez. Örneğin Hüseyin ve Zeynep ismi Kuran’da geçmez ancak çok güzel isimlerdir. Örneğin Firavun ve Nemrut gibi isimler Kuran’da geçer ama çok kötü isimlerdir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog