Kategoriler
Blog

Bekir İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Bekir ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Bekir ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Bekir ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Bekir İsmi Kuran’da Var Mı?

Bekir ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bekir isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bekir ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bekir İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Bekir isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bekir isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Bekir ismi Arapça kökenli bir isimdir fakat Kuran’da geçmez.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Bekir İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Bekir isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bekir isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Deve yavrusu.
  2. Sabahları erken kalkmayı alışkanlık edinen kimse.

Bekir isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bekir isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bekir isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bekir isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog