Kategoriler
Blog

Beray İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Beray ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Beray ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Beray ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Beray İsmi Kuran’da Var Mı?

Beray ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Beray isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Beray ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Beray İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Beray isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Beray isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Beray ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Beray İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Beray isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Beray isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Ay’ın en ışıltılı, en parlak hali.

Beray isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Beray isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Beray isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Beray isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog