Berfu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Berfu İsmi Kuran’da Var Mı?

Berfu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Berfu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Berfu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Berfu İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Berfu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Berfu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Berfu ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Berfu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Berfu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Berfu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Kar tanesi.

Berfu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Berfu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Berfu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Berfu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here