Kategoriler
Blog

Berna İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Berna ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Berna ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Berna ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Berna İsmi Kuran’da Var Mı?

Berna ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Berna isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Berna ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Berna İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Berna isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Berna isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Berna ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Berna İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Berna isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Berna isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Genç, körpe.
  2. Yiğit.

Berna isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Berna isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Berna isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Berna isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog