Berrin İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Berrin İsmi Kuran’da Var Mı?

Berrin ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Berrin isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Berrin ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Berrin İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Berrin isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Berrin isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük.  Berrin ismi Arapça kökenli bir isimdir fakat Kuran’da yer almaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Berrin İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Berrin isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Berrin isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Karada yaşayan.
  2. Yüksek yüce.

Berrin isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Berrin isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Berrin isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Berrin isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here