Beyzanur İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Beyzanur İsminin Kuran’da Geçtiği Ayetler Var Mı?

Beyzanur ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Beyzanur isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Beyzanur ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Beyzanur İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Beyzanur isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Beyzanur isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Beyzanur ismi Arapça kökenli bir isim ancak Kuran’da geçmez. Fakat Beyza ve Nur isimleri ayrı ayrı Kuran’da geçmektedir.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Beyzanur İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Beyzanur isminin dini anlamının olup olmadığına yada Kuran’da geçtiği ayetlerde hangi anlamlarda kullanıldığına bakalım;

  1. Beyza ve Nur olarak Kuran’da farklı ayetlerde geçer.

O zaman Beyzanur isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Işık saçan nur.
  2. Çok beyaz, çok temiz ve nurlu.Nur yüzlü.

Beyzanur isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Beyzanur isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Beyzanur isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Beyzanur isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here