Kategoriler
Blog

Bihter İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Bihter ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Bihter ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Bihter ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Bihter İsmi Kuran’da Var Mı?

Bihter ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Bihter isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Bihter ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Bihter İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Bihter isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Bihter isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Bihter ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Bihter İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Bihter isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Bihter isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Daha iyi, en iyi, pek iyi.

Bihter isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Bihter isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Bihter isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Bihter isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog