Kategoriler
Blog

Boran İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Boran ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Boran ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Boran ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Boran İsmi Kuran’da Var Mı?

Boran ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Boran isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Boran ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Boran İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Boran isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Boran isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Boran ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kuranda geçen isimler, isim, isminin anlamı ne, kız isimleri, kuranda geçen erkek isimleri

Boran İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Boran isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Boran isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Genellikle arkasından yağmur getiren sert ve şiddetli fırtına.
  2. Sis, duman.
  3. İç sıkıntısı.
  4. Yaban güvercini.

Boran isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Boran isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Boran isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Boran isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog