Burcu İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

0

Burcu İsmi Kuran’da Var Mı?

Burcu ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Burcu isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Burcu ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Burcu İsminin Anlamı ve Analizi

Şimdi gelelim Burcu isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Burcu isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Burcu ismi Arapça kökenli değil, Türkçe kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

Burcu İsminin Dini Anlamı Var Mı?

 Burcu isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Burcu isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Güzel koku, ıtır.
  2. Sakız ağacının tomurcuğu.

Burcu isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Burcu isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Burcu isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Burcu isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here