Kategoriler
Blog

Çağdaş İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Çağdaş ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye araştırdık. Çağdaş ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Eğer Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu göreceğiz.

Çağdaş İsmi Kuran’da Geçer Mi?

Çağdaş ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye kapsamlı bir araştırma yaptık. Çağdaş ismi Kur’an-ı Kerim’de geçer mi diye bakmadan önce Çağdaş isminin anlamını, analizini ve Çağdaş ismi hakkında detaylı bilgileri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayın.

Ayrıca bkz: Çağdaş İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Peki Çağdaş ismi Kuran’da geçiyor mu?

Yaptığımız detaylı araştırmaların ardından Çağdaş isminin Kuran-ı Kerim’de hiçbir ayette geçmediğini gördük. Çağdaş ismi Türkçe kökenli bir isim olması nedeniyle Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Çağdaş İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Çağdaş isminin anlamlarını incelediğimiz vakit herhangi bir dini anlamı olmadığını gördük. Biz de sizlere Çağdaş isminin genel olarak ne anlamlara geldiğini açıklayalım.

  1. Aynı çağda yaşayan.
  2. Bulunulan çağın koşullarına uygun olan.
  3. Yaşıt.

Çağdaş isminin Kuran’da geçiyor diyorsanız yorum yaparak bize yazın. Biz yaptığımız incelemelerde bu ismin Kuran’daki hiçbir ayette geçmediğini gördük. Fakat yanılıyor olabiliriz. Bu yüzden Çağdaş isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini bize bildirin ki biz de yaptığımız hatadan dönelim.

NOT: Bir ismin Kuran-ı Kerim’de geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel bir isim olup yada olmadığını göstermez. Çünkü Kuran’da geçen nice isimler var ki Allah’ın lanetlediği insanların isimleridir (Örneğin; Firavun, Nemrut vb) . Nice isimlerde var ki cennetin ziynetidirler (Örneğin; Fatma, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog