Kategoriler
Blog

Canan İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Canan ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Canan ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Canan ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Canan İsmi Kuran’da Var Mı?

Canan ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Canan isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Canan ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Canan İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Canan isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Canan isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Canan ismi Arapça kökenli değil, Farsça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Canan İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Canan isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Canan isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Sevgili, gönül verilen, âşık olunan.

Canan isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Canan isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Canan isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Canan isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog