Kategoriler
Blog

Cansel İsmi Kuran’da Geçiyor Mu?

Cansel ismi Kuran’da geçiyor mu geçmiyor mu diye inceledik. Cansel ismi Kuran’da geçiyorsa hangi ayetlerde geçtiğini ve anlamlarını sıralayacağız. Cansel ismi Kur’an-ı Kerim’de geçmiyorsa dini anlamı var mı yok mu bakacağız.

Cansel İsmi Kuran’da Var Mı?

Cansel ismi İslam dininin kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’de geçiyor mu geçmiyor mu diye bakacağız. Ancak öncesinde Cansel isminin anlamını, ayrıntılı analizini ve Cansel ismi hakkında ilginç bilgileri öğrenmek isteyenler için aşağıdaki linki paylaşalım.

Ayrıca bkz: Cansel İsminin Anlamı ve Analizi

Sponsorlu Bağlantılar

Şimdi gelelim Cansel isminin Kuran’da geçip geçmediğine;

Kuran-ı Kerim’de yaptığımız araştırmalar neticesinde Cansel isminin herhangi bir ayette yer almadığını gördük. Zaten Cansel ismi hem Farsça hemde Arapça kökenli bir isim olduğu için Kuran’da geçmesi de söz konusu olamaz.

Ayrıca bkz: Kur’an-ı Kerim’de Geçen İsimler

kız ismi, erkek ismi, üniseks isimler, kuranda geçen isimler, en güzel isimler

Cansel İsminin Dini Anlamı Var Mı?

Cansel isminin anlamlarına baktığımızda herhangi bir dini anlam içermediğini gördük. O zaman Cansel isminin genel olarak anlamının ne olduğuna göz atalım;

  1. Özü taşkın olan kimse.

Cansel isminin Kuran’daki ayetlerin herhangi birisinde geçtiğini düşünüyorsanız ve bizim yanıldığımıza inanıyorsanız bizi uyarmalısınız. Cansel isminin Kuran’da hangi Sure ve Ayette geçtiğini yorum yaparak bize bildirebilirsiniz. Biz de tekrar kontrol ettikten sonra yazıyı güncelleriz.

NOT: Cansel isminin güzel bir isim olması yada kötü bir isim olması, Cansel isminin Kuran’da geçip geçmemesi ile alakalı değildir. Nice kötü isimler var ki Kuran’da geçer (örneğin Firavun, Nemrut vb) ve nice güzel isimler var ki Kuran’da geçmez (örneğin Fatma, Hasan, Hüseyin vb.).

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İsminin Anlamı Ne Blog